Zbliżają się dwa największe wydarzenia sportowe 2022 roku

Zbliżają się dwie największe sportowe imprezy sezonu 2022, których Sponsorem Generalnym będzie PZU!

 

Na przełomie kwietnia i maja w hali GOSiR w Zagnańsku odbędzie się największa szachowa impreza jaka kiedykolwiek odbyła się w województwie świętokrzyskim. Z kolei 20 maja na Torze Kielce w Miedzianej Górze będziemy gościć około 50 młodych nartorolkarzy z kilku klubów województw świętokrzyskiego, małopolskiego i śląskiego, którzy będą walczyć o Puchar Gór świętokrzyskich w tej dyscyplinie sportu. Organizatorem obu wydarzeń jest Skała Tumlin a Sponsorem generalnym największy polski ubezpieczyciel majątkowy – PZU.

7-dniowy maraton szachowy odbędzie się na przełomie kwietnia i maja w hali GOSiR w Zagnańsku. Organizatorem będzie Skała Tumlin a współorganizatorami UG w Zagnańsku, GOSiR w Zagnańsku oraz Świętokrzyski Związek Szachowy. W rozgrywkach wzięło udział ponad 100 szachistów z Polski oraz reprezentanci takich krajów jak: Ukraina, Niemcy, Dania, Chorwacja, Słowacja czy Grecja, w tym szachowi mistrzowie międzynarodowi i arcymistrzowie…

Sponsorem Generalnym będzie PZU. Na organizację otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zwycięzcom nagrody wręczy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki pani Anna Krupka.

Na starcie stanie prawie 50-ro dzieci, w tym reprezentanci Skały Tumlin oraz 4 innych klubów z województw małopolskiego i śląskiego. W ramach zawodów odbędą się również gry i zabawy dla blisko 200 dzieci ze szkół gminy Zagnańsk i Miedziana Góra. Po zmaganiach sportowych nasi goście honorowi – mistrz świata w narciarstwie biegowym Józef Łuszczek, wraz z żoną oraz mistrz świata i mistrz olimpijski Wojciech Fortuna, również z żoną, udadzą się na uroczystą kolację do restauracji przy stoku narciarskim w Tumlinie. Na miejscu powitają ich gospodarze obiektu oraz łącznie, prawie setka przedstawicieli: Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, Polskiego Związku Piłki Nożnej, Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, Urzędów Gmin w Zagnańsku i w Miedzianej Górze, Automobilklubu Kieleckiego, Wodociągów Kieleckich, wielu innych organizacji oraz osób prywatnych, byłych zawodników Skały Tumlin oraz sympatyków sportów zimowych.

Puchar Gór Świętokrzyskich w Biegach na Nartorolkach będzie dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Partnerzy klubu