Za nami drugi Enea Świętokrzyski Festiwal Szachowy

Drugi Enea Świętokrzyski Festiwal Szachowy dobiegł końca. Przez 3 dni, w Hotel Grafit k/Kielc rywalizowało ponad 200 szachistów z Polski i z zagranicy.

02/05/2023

Ponad 200 szachistów z całej Polski i zagranicy rywalizowało w Enea Świętokrzyskim Festiwalu Szachowym 2023 !!! Impreza organizowana była przez LKS Skała Tumlin pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Sekretarz Stanu – Minister Anny Krupki, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego – Andrzeja Bętkowskiego, Świętokrzyskiego Związku Szachowego w Kielcach oraz Wójta Gminy Miedziana Góra – Damiana Sławskiego. Nasz klub reprezentowało ośmiu zawodników. Najlepszym z nich w grupie Open był Adrian Daszkiewicz, który zdobył 3,5 pkt, natomiast w grupie Dzieci i Młodzieży Ignacy Cadera, również 3,5 pkt.

Enea Świętokrzyski Festiwal Szachowy
W głównej grupie (OPEN) I miejsce zajął IM Egor Bogdanov (Ukraina), który oddał tylko jeden remis. II miejsce zajął Antoni Paprocki (6/7), a podium uzupełnił gość z dalekiej Libii (!!) Ali Salem Elier, który w gronie zawodników, którzy uzyskali 5,5 pkt. miał najlepszą punktację pomocniczą.
Najlepszą zawodniczką została Aleksandra Michalska, a najlepszym juniorem od lat 18 Filip Klim (oboje uzyskali 5,5 pkt.).
Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Adrian Daszkiewicz, który uzyskał 3,5 pkt. W turnieju Dzieci i Młodzieży zwyciężył Mateusz Stefaniec (6,5/7) przed Antonim Gołębiem i Stanisławem Pacygą (obaj po 6 pkt.).
Najlepszą zawodniczką została Maja Jedlikowska (4 pkt.), a najlepszym juniorem do lat 14 został Jakub Nosowicz (5 pkt.).
Najlepszym zawodnikiem ze Skały Tumlin została Ignacy Cadera (3,5 pkt.).
W sobotnim turnieju szachów błyskawicznych I nagrodę zdobył IM Piotr Piesik (8/9), a II i III lokatę podzielili IM Egor Bogdanov oraz FM Mieszko Miś (obaj po 7 pkt.).
Najlepszą zawodniczką została Aleksandra Michalska (4 pkt.), a najlepszym juniorem do lat 18 Michał Smętek.
Najlepszym reprezentantem gospodarzy został Marcin Janik (4 pkt.), który w chwili wytchnienia od obowiązków Dyrektora Festiwalu również zasiadł do szachownicy.

Partnerzy klubu