Świętokrzyska Liga Szachowa dofinansowana w ramach programu „Mikro Granty 2”

Po dwóch projektach dofinansowanych w ostatnim czasie przez MSiT, które aktualnie organizujemy, dotyczących szkolenia piłkarskiego, szachowego i narciarskiego, wsparcie w ramach rządowego programu „Mikro Granty 2” otrzymała również „Świętokrzyska Liga  Szachowa”!

20/10/2023

Po projektach „Trenuj w Skale Tumlin – multisportowe zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym” i „Trenuj narciarstwo biegowe – organizacja otwartych zajęć narciarstwa biegowego dla dzieci szkół podstawowych”, na realizację których w ostatnim czasie naszemu klubowi przyznano dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rządowego programu „Mikro Granty”, finansowe wsparcie otrzymaliśmy również na nasz kluczowy projekt dotyczący sekcji szachowej o nazwie „Świętokrzyska Liga Szachowa”.

Świętokrzyska Liga Szachowa to cykl pięciu turniejów dla klubów z sekcjami szachowymi z całego województwa świętokrzyskiego. Za nami już 3 turnieje kwalifikacyjne. Pierwszy odbył się na terenie należącym do naszego klubu w Tumlinie, drugi miał charakter wyjazdowy – rozegrany został z Solcu Kujawskim – a ostatni, trzeci, w Samsonowie w Domu Seniora. Pozostałe dwa, które jeszcze przed nami odbędą się również w Samsonowie, już w ramach programu „Mikro Granty 2”.

Operatorem krajowym projektu „Mikro Granty 2” jest „Fundacja Orły Sportu”.  Rozgrywki Świętokrzyskiej Ligi Szachowej zostały dofinansowane kwotą 25 400 zł.

 


 

Partnerzy klubu