Wkrótce ruszą prace nad budową instalacji odwodnienia płyty boiska w Tumlinie

Na taka informację czekaliśmy od wielu lat. Już niebawem ruszą prace przy budowie instalacji odwodnienia boiska naszego klubu. Będzie to możliwe dzięki współfinansowaniu zadania przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

20/07/2023

 

Wszyscy wiedzą, że jednym z największych problemów, z którymi boryka się nasz klub jest brak instalacji odwodnienia boiska.
Zwyczajem stał się fakt, że pierwsze mecze każdej rundy wiosennej oraz te, które mają mieć miejsce po większych opadach deszczu w trakcie sezonu, jesteśmy zmuszeni przekładać na inne terminy, ze względu na zalegającą na murawie wodę opadową.
Wiosną tego roku, zarząd klubu postawił sobie za cel przeprowadzenie jeszcze w 2023 roku prac, w wyniku których opady deszczu już nigdy więcej nie będą miały negatywnego wpływu na rozgrywanie meczów według terminarza ustalonego przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej w Kielcach.
Już w najbliższy poniedziałek, 11 września, teren boiska w Tumlinie stanie się jednym wielkim placem budowy. Tego dnia rozpoczną się prace, które będą podzielone na dwa etapy:
1. Wymiana starych ławek rezerwowych na nowe
2. Budowa instalacji odwodnienia płyty boiska
Inwestycja będzie możliwa dzięki pozytywnej odpowiedzi na wnioski zarządu klubu o wsparcie skierowane do:
2. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych – Świętokrzyska Grupa Przemysłowa INDUSTRIA S.A.
W związku z rozpoczynającymi się pracami zwracamy się do wszystkich kibiców i sympatyków naszego klubu o wsparcie zarówno w formie finansowej jak i fizycznej obecności podczas wykonywania prac. Każda para rąk się przyda, gdyż ze względów ekonomicznych, większość działań będzie wykonana „w czynie społecznym”.
Będziemy również wdzięczni osobom prywatnym, firmom i instytucjom, które mogą nas wspomóc w tym zadaniu.
Nr konta LKS Skała Tumlin:
73109020400000000147527103
W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 728 323 380

 

Partnerzy klubu