Młodzicy Skały Tumlin wygrali turniej halowy!

Młodzicy Skały Tumlin (rocznik 2010) zwyciężyli w Turnieju „Skała Tumlin PZU Cup”, który został rozegrany w piątek, 9-go grudnia na hali GOSiR w Zagnańsku.

Turniej zaliczany był do serii „Świętokrzyskich Turniejów Halowych” organizowanych przez Stowarzyszenie Sport CK. Wzięło w nim udział łącznie 10 zespołów w tym po 2 ze Skały Tumlin i AP Starachowice. Pozostałe kluby to: Orlęta Kielce, Klonówka Masłów, Spartakus Daleszyce, Lechia Strawczyn, Wicher Miedziana Góra i Tęczę Gowarczów.

Zespoły zostały podzielone na 2 grupy, w których rozgrywki toczyły się na zasadzie „każdy z każdym”. Do półfinału awansowały 2 najlepsze drużyny w grupach. W grupie A, z kompletem 4. zwycięstw zwyciężyli młodzi piłkarze Skały I Tumlin, drugie miejsce zajęła druga drużyna AP Starachowice. Grupę B wygrała pierwsza drużyna AP Starachowice, natomiast z drugiego miejsca awansowali zawodnicy Lechii Strawczyn.

W pierwszej parze półfinałowej los skojarzył Skałę I Tumlin i Lechię Strawczyn. Po bardzo wyrównanym i widowiskowym spotkaniu nasi zawodnicy schodzili z parkietu jako zwycięzcy. Wynik 2-1 dał nam awans do finału, w którym czekali na nas piłkarze drugiej drużyny AP Starachowice.

Mecz finałowy był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Nie dziwi więc fakt, że zakończył się remisem, który oznaczał serię rzutów karnych bez dogrywki. Dwa z trzech strzałów przeciwnika obronił nasz bramkarz Adam Sikora, a po celnych uderzeniach Michała Starza i Antka Łyżwy nasi młodzi zawodnicy mogli się cieszyć z triumfu w całych rozgrywkach.

Królem strzelców został nasz zawodnik Karol Kurek. Brawo piłkarze, brawo Panie trenerze, brawo rodzice… i Pan Zdzisław!!!

Warto dodać że bardzo dobrze spisała się również druga drużyna Skały, wygrywając 2 z 4 grupowych pojedynków.

Partnerzy klubu